Hakkımızda

 

  • EĞİTİM KADROMUZ

Deneyim gerektiren kemik yapı üzerine kurulmuş kadro ile çalışmaktayız, Okul öncesi Eğitimi bölümü lisans mezunu tecrübeli sınıf öğretmenlerimiz ile 12’ser kişilik sınıflarda birebir çözüm odaklı ve yakın gözlem halinde çalışmaktayız.

Haftalık gözlemler Psikolojik danışmanız tarafından yapılmakta olup, raporlar özel aile görüşmelerimizde ebeveynlerimizin bilgisine sunulur, böylece çocuğun yaş gelişim seviyesine artılar eklenmektedir. Seminerlerimizde ise ailelerimize değişen konu başlıkları ile her ay farklı bir konu üzerinde özel sohbetler gerçekleştirmekteyiz.

  • ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Yıllık Planı üzerinde, haftalık değişen ünite konularımız ile inceleme ve gözlem çalışmaları içerisinde, yaratıcı, aktif katılımcı, özgüveni yüksek, paylaşımcı, eşit hak ve özgürlüklere sahip, sevgi ve saygı dolu bireyler yetiştiriyoruz.

  • OYUN + HAYAL GÜCÜ = YARATICI MUTLU ÇOCUKLAR

( Biliyoruz ki;  çocuk yaşadıklarını oyun ile deneyimler, hayal gücü ile geliştirir. Oyun çocuğun hiç kimseden  öğrenemeyeceği konuları, kendi deneyimleriyle öğrenmesi yöntemidir.  Çocuklar için oyun sonucu düşünülmeden, zevk almak,  eğlenmek amacıyla girişilen bir etkinliktir, oyun oynamanın çocuk gelişiminde önemli katkıları vardır. Çünkü oyun hem zihinsel gelişimin aynası olan hem sosyal becerilerin öğrenildiği hem de duygusal boşalımın sağlandığı bir ortamdır.)

  • ANAOKULU AKTİVİTELERİ

( Her yaşa farklı sınıf ortamı içerisinde, yaş seviyesine uygun etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Planımızı haftalık değişen konular üzerine şekillendirirken içerisine Gezi Gözlem İnceleme Yaratıcı düşünme zenginliği ekliyoruz, böylece hedefimiz; taklit ve ezberden uzak aktif düşünebilen, özgür ifade edebilen birbirinin de haklarına saygılı bireyleri topluma kazandırmaktır.)

  • HEDEFİMİZ ÖNCE ÇOCUK SONRA MUTLU ANNE BABA

( Okulumuz yıllardır güvenli duruşunu bozmadan sevgiyi de içine alan ve çevresindeki tüm eğitim kurumlarına saygıyı eksiltmeden kendi çizgisinde ilerleyen tekrar ve ezberden uzak bir eğitim sistemi içinde yer aldı. Beraberinde Anne Baba Çocuk mutluluğu oluşturdu ve kazandığımız değer sayesinde mezun ettiğimiz öğrencilerimizin yakınlarına da kapımız hep açık oldu. Ailelerimizle bu sayede aramızda gelişen yıllara dayalı sağlam bir köprü oluşturduk. Bu sayede yıllardır olumlu referans ile kayıt alabilen güvenilir bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.)

  • DEĞERLERİMİZ

Yolumuza ışık tutan liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yol üzerinde ışığıyla aydınlanmaya, bu yolda gelişip eğitilmeye odaklı çalışıyoruz. Atatürk, milli eğitimin memleketin en uzak köşelerine kadar yaygınlaştırılmasını, bilgisizliğin yok edilmesini; eğitimin yetişkinleri de kapsamasını istemiş ve uygulamıştır. “Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız. Çocuklar geleceğimizdir… Anne ve babaları da eğitilmelidir ki, çocuklarını iyi yetiştirsinler.”

  • 2007 YILINDAN BUGÜNE;

Söz verdik; Değer verdik; Gelişime açık yenilikçi ilerledik..

Çok çalışıyoruz, doğruyla yol alıyoruz..

Yapabildiklerimizi anlatıyor, abartıdan uzak gerçekle yolumuza devam ediyoruz.

Uygulamalı Eğitim
Tarafımızca ustaca hazırlanmış eğitim araç ve gereçleri..

Sihirli Bir Anaokulu
Çocuklarınız sihirli bir dünyaya merhaba diyecek… 

Başarı
İlerideki başarılarının temelini şimdi atacak..

Tam Kontrol
Çocuklarınız emin ellerde!